11 wskazówek jak zorganizować bieg – część 2

6. Pomiar czasu

W dzisiejszych czasach można pomiar zrobić ręcznie. Jest to możliwe nawet przy 100 czy 200 uczestnikach. Jednak wymaga dużo wysiłku, mnóstwa czasu i niesie za sobą spore ryzyko. Dlatego łatwiejszym sposobem jest zatrudnienie ekipy, która pomiarami zajmuje się na co dzień. Technologia jest dość prosta. Każdy z uczestników otrzymuje chip pomiarowy. Może być umieszczony na rewersie numeru lub przypinany do sznurówek obuwia. (więcej…)

Czytaj dalej11 wskazówek jak zorganizować bieg – część 2

11 wskazówek jak zorganizować bieg – część 1

Organizacja biegu nie jest czymś skomplikowanym i trudnym. Jeśli nigdy wcześniej tego nie robiliście to postaram się w tym materiale pokazać jak można to zrobić szybko i sprawnie. Proszę jednak nie traktować tego tekstu jak wyroczni ponieważ każda z imprez będzie się w detalach różnić od siebie. To wskazówka do rozpoczęcia przygody jako organizator. Celowo nie będę tutaj podejmował tematu organizacji biegów ulicznych ponieważ te wymagają dużo większych nakładów pracy i pozwoleń.

(więcej…)

Czytaj dalej11 wskazówek jak zorganizować bieg – część 1

Brutto czy netto?

Jak mierzymy czas na biegu?

Brutto czy netto? To temat cały czas kontrowersyjny i dyskusyjny. Systematycznie na forach i w mediach społecznościowych pojawiają się pytania uczestników wydarzeń biegowych na temat tego, który tak naprawdę jest właściwy. Zdarzają się z tego powodu również reklamację od samych uczestników, którzy w gąszczu informacji nie zawsze wiedzą jak tak naprawdę wygląda cała sytuacja z pomiarem czasu. Odpowiedź jest dość prosta. I jeden i drugi czas jest właściwy. Zatem jaka jest między nimi różnica?

(więcej…)

Czytaj dalejBrutto czy netto?