Botaniczna 5 – edycja letnia 2018

Botaniczna 5 to bieg w którym zawodnicy biegają po ogrodach botanicznych zlokalizowanych w całym kraju. Z końcem sierpnia odbyła się edycja letnia w Lublinie i Warszawie. W sobotę było przez cały dzień bardzo gorąco. Dlatego „chapeau bas” w stronę wszystkich zawodników który podjęli wyzwanie i stanieli na starcie w rywalizacji nordik walking i biegu na 5 km. Ogród botaniczny w Lublinie znajduje się na dość nierównym terenie. Dlatego zawodnicy mimo upału zmagali się też z podbiegami. Tuż przed pierwszym startem gościliśmy niezapowiedzianych gości którzy skorzystali z dostępnego podium :)

W niedzielę bieg odbył się w Powsinie pod Warszawą. Pogoda dalej nie rozpieszczała i w pełnym słońcu wystartowali w pierwszej kolejności zawodnicy nordic walking. Godzinę po nich wystartowała w podobnych warunkach pogodowych pierwsza fala biegaczy. Druga fala miała trochę więcej szczęścia do pogody. Tuż przed startem zaczęło padać, a po paru minutach delikatnie kropić. Zawodnicy startowali w nieco lepszych warunkach, co widać było po osiąganych czasach. Najlepszy zawodnik pierwszej fali osiągnął czas 20:16. Najlepszy zawodnik z drugiej fali 16:28.

Mimo niewielkiego deszczu i chwilowej poprawy pogody, po kilkudziesięciu minutach znów zaczęło robić się gorąco i parno. Udało się mimo tych niedogodności pomierzyć czas wszystkim zawodnikom i przekazać sprawnie wyniki na ręce organizatora.

Do zobaczenia na kolejnych edycjach.