Biegiem z Pomocą 3 w Starachowicach

Już po raz trzeci w Starachowicach, na terenach zalewu Lubianka odbył się terenowy bieg charytatywny „Biegiem z Pomocą”. Zawodnicy mieli do wyboru dwie trasy. Krótsza o długości 6 km i dłuższa na dystansie półmaratonu. Obie prowadziły w większości leśnymi ścieżkami po okolicznych lasach. Wszyscy którzy dotarli na metę byli jednak zgodni, że trasa jest bardzo wymagająca. Na trasie pomagało i przeszkadzała tego dnia pogoda. Po ulewnym początku i obniżce temperatury wyszło słońce i zaczęło mocno przygrzewać.

Oprócz biegu głównego do rywalizacji stanęli najmłodsi którzy w zależności od roku urodzenia do pokonania mieli dystans od 100 do 800 metrów. Jak zawsze w przypadku biegów dziecięcych największe emocje udzielały się rodzicom. Im młodszy zawodnik, tym większa radość.

Stowarzyszenie Zabiegane Starachowice które było organizatorem całego wydarzenia zadbało również o nietypową konkurencję na dystansie ~100 metrów jaką był Bieg w Szpilkach. Minimalna wysokość szpilki to 10 cm, co było bardzo skrupulatnie mierzone przez sędziego na starcie.