Bieg Noworoczny

Od pięciu lat organizujemy w całości, od początku do końca bieg, którego start jest dla niektórych bardzo wymagający. Być może dlatego, że na start przybywają bezpośrednio po sylwestrowej zabawie, biegną pierwsze 5 km w Nowym Roku i dopiero potem idą do domu odespać. Start tradycyjnie odbywa się 1 stycznia o godzinie 14:00.

Bieg Noworoczny to wydarzenie które powstało z pomysłu samych biegaczy. To oni podsunęli nam pomysł, aby nie czekać do pierwszego weekendu, tylko do razu pierwszego stycznia zorganizować bieg. Jednym z głównych argumentów była chęć dobrego rozpoczęcia Nowego Roku od pierwszego treningu, od pierwszego biegu, możliwości złożenia życzeń wśród znajomych biegaczy i okazja do spotkania się na zawodach w zimę, kiedy biegów jest znacznie mniej.

W edycji 2019 warunki pogodowe nie pomagały. Mimo zimy było wietrznie i deszczowo. Mimo wszystko, co dokładnie widać na załączonym obrazku, znaleźli się tacy zawodnicy, którym pogoda sprzyjała. Na trasie zrobiło im się tak gorąco, że na metę wbiegali bez koszulki.

Z roku na rok odnotowujemy coraz większe zainteresowanie naszym biegiem. Zaczynaliśmy od 200 zawodników i po pierwszej edycji zastanawialiśmy się czy w kolejnych uda nam się zwiększyć ten limit. Dzisiaj zatrzymaliśmy się na 500 zawodnikach którzy pojawili się na starcie, a pakiety startowe wyprzedały się już na początku grudnia.

Przygotowania do wydarzenia rozpoczęliśmy na początku lipca. Tych kilka godzin które spędzają z nami zawodnicy to tak naprawdę pół roku planowania, przygotowywania, projektowania, składania, drukowania, dyskutowania i działania. Zaczynamy jak zawsze od uzyskania zgody i umowy na wynajem terenu parkowego. Park Skaryszewski jest obiektem zabytkowym więc musimy mieć też pozwolenie na konserwatora zabytków. Później planujemy trasę, zbieramy pomysły, projektujemy medal, numery startowe, uruchamiamy zapisy, szukamy sponsorów i partnerów, organizujemy medyków i wolontariuszy, ogarniamy fotografa, decydujemy o tym co będziecie jeść, i robimy wiele innych rzeczy które zajmują chwilę lub czasami nawet kilka dni.

Cieszymy się, kiedy uśmiechnięci jesteście tego dnia razem z nami, że chciało Wam się ruszyć i czasami w niezbyt sprzyjających warunkach przyjść i pobiec z kilkuset innymi biegaczami w Nowy Rok. Bieg Noworoczny wpisał się już w stołeczny kalendarz biegowy i mamy nadzieję, że uda nam się w przyszłości zarazić też inne miasta aby zorganizowały wspólnie z nami taką imprezę u siebie. :)